This puts things into perspective a little bit. When I was a kid, a "pound of calf" would buy a gallon of gas. It seemed like for several years running, back in the late 'fifties, steer calves were bringing 33 cents per pound and heifer calves were 31 cents per pound. Gas then was 33 cents per gallon. Even with the present good calf prices, it now takes at least "two pounds of calf" to buy a gallon of gas. And of course, it's good that we don't use nearly as much fuel per person now as we did back then. Ha ha, that last sentence is a tongue-in-cheek joke, just so I don't confuse anyone. :wink: